מחול מודרני

המחול המודרני התפתח בתחילת המאה ה-20 מתוך הבלט הקלאסי וכיום הוא נחשב לסגנון המחול האומנותי הנפוץ והרלוונטי ביותר בעולם המערבי.
המחול המודרני מקנה טכניקה, פיתוח גמישות, כוח ויציבה נכונה, יחסי גומלין בין קצב לתנועה, שימוש במרחב, פתוח הדמיון ושכלול היכולת.
כבר בסוף המאה ה-19 החלה איזאדורה דאנקן לחקור את המחול השבטי באפריקה, וליצור ממנו טכניקת מחול חדשה, שמרכזה בתחושה של קשר עם האדמה. זהו סגנון מחול שנוצר יותר מהשורש ופחות מהגובה, שהיה מצוי במחול הקלאסי. התחושה היא של משקל שנטוע היטב באדמה, והיא מנוגדת לניסיון רב השנים של בלרינות ורקדנים להראות "חסרי משקל” ו”מעופפים” מעבר לכוח המשיכה.

בשנות ה-20 של המאה העשרים, הופיעה לראשונה מארתה גראהם, שהיא ללא ספק אם המחול המודרני. גראהם פיתחה טכניקה המייחדת רקדני מחול מודרני, והקימה את היסודות עליהם נבנה המחול המודרני והפך למה שהוא היום – הסגנון המוביל בעולם המחול במאה העשרים ובימינו. מקום חשוב בהשפעות על המחול המודרני שמור, כמובן, לג’אז.

אם תמיד רציתן לרקוד אבל לא העזתן, שיעורי מחול מודרני, באווירה ידידותית ולא שיפוטית, עם טכניקה והרבה ריקוד, ובעיקר - מתאים לכולן.
השיעור מורכב מחימום ולימוד קומבינציה. בד”כ תיבנה הקומבינציה לאורך מספר שיעורים.

עבודת ריצפה (סווינגים, גילגולים, שימוש רב בספירלות בגו ובאיברי הגוף) המאפשר אפשרויות תנועה חדשות. עבודה עם משקל איברי הגוף המספקים תנופה ומנוע לתנועה, תוך התמקדות במשקל הידיים והגו, העברות משקל תוך עבודה על הנעת הגוף מהאגן.

שימוש בכל המרכיבים הללו תוך תזוזה בחלל המשלבת תנועה ושימת דגש על מקצבים שונים של תנועה.
השיעור שם דגש על פיתוח קואורדינציה ועובד על מוסיקליות תוך כדי חיזוק והגמשת הגוף.
 
;